«Садово-паркове господарство» («Зелене будівництво і садово-паркове господарство») – це наймолодше відділення Верхівського сільськогосподарського коледжу ВНАУ, його відкрито в 2009 році. Передумовою для створення відділення стала чудова база коледжу, а саме парк територією в 25 га, що являється державним пам’ятником природи. Це парк  ландшафтного  типу, в якому  налічується 86 видів  декоративних  дерев  та  кущів, понад  400 видів  трав’янистих  рослин  і  багато квітів. Флора  парку  багата  рідкісними  видами  рослин, серед  яких  бук  лісовий, дуб  кошенільний, горобина  звичайна,  горіх сірий, берека  звичайна, тамарикс  стрункий, дуб  червоний (болотний), катальпа  бігонієвидна, горобина  широколиста, туя  західна,  модрина  європейська, таволга середня, клен  червоний, явір (клен  несправжній), яловець  сланкий, сосна  веймутова, клен сріблястий. Також є багато  вікових  дерев: старі  дуби, ясени, клени, каштани, ялини, сосни, верби, липи, тополі та інші. Не  одне  дерево  зустріло тут  свій  столітній  ювілей.

Спеціальність  206 «Садово-паркове господарство» (5.09010303 «Зелене будівництво і садово-паркове господарство») — необхідна в сучасній Україні для вирішення економічних та екологічних питань, проектування і створення озеленення на територіях різного призначення.

Молодший спеціаліст – фахівець садово-паркового господарства готується до діяльності в області організації та ведення садово-паркового будівництва і господарства, фітодизайну та може займати первинні посади: майстра, фахівця
садово-паркового господарства, техніка-проектувальника, агротехніка.

Професійна діяльність випускників пов'язана з:

  • організацією і веденням садово-паркового будівництва і господарства;
  • розробкою дизайн-проектів;
  • розробкою проектів планування та озеленення об'єктів зеленого будівництва (укладанням раціональних технологій з впровадження проектів у натуру);
  • виконанням планування та озеленення територій різного призначення, зелених куточків;
  • проведенням таксації об'єктів озеленення;
  • вирощуванням деревних і кущових порід, квіткових рослин відкритого та закритого ґрунтів;
  • підготовкою до реалізації та реалізація продукції;
  • проведенням комплексу оглядових робіт з рослинами на об'єкті озеленення;
  • економічним обґрунтуванням проектних рішень.

Молодший спеціаліст призначений для роботи в підрядних виробничих об'єднаннях, садово-паркових і квіткових господарствах, на промислових підприємствах, лікувальних та санаторно-курортних закладах, міських господарствах зеленого будівництва, промислових підприємствах де є оранжереї, теплиці та території озеленення і благоустрою, зоопарках, підприємствах та організаціях, які мають чи будують зимові сади, виставкових та торгівельних організаціях із збуту квітково-декоративної продукції та малих архітектурних форм, пов'язаних з благоустроєм, науково-дослідних та проектних інститутах, школах, дошкільних установах, будинках творчості, карантинних розсадниках та станціях захисту рослин.

Верхівський коледж запрошує приєднатись всіх творчих, закоханих в природу молодих людей до числа студентів відділення «Садово-паркове господарство»

Освітньо – кваліфікаційний рівень – молодший спеціаліст

Кваліфікація –  Технік ландшафтного дизайну

Термін навчання: на базі 9 класів – 3 роки 5 міс.